neljapäev, juuli 08, 2010

Viimased nädalad on möödunud pideva ringitrallitamise ja -sõitmise tähe all, pidevalt käib mingite uute ja veel uuemate ürituste ja ettevõtmiste orgunn, nii et parimagi tahtmise korral poleks olnud mahti blogi uuendada =)
Ja ega seda suvist aega kipubki alati napiks jääma, seega selmet siin pikalt-laialt heietada, reastan lihtsalt ja lühidalt viimaste nädalate mõnusaimad kohad/asjad/tegevused, mida tahaksin teistelegi soovitada.

Solarise katuseterrass - ma ei oleks uskunud, et miski mind niimoodi võluda suudab. Istuks seal kasvõi iga päev. Alumise korruse kohvikust serveeritavad road on suisa oivalised (Triinu tuunikalasalatiga läks küll veidi nihu, aga muidu pole keegi kurtnud). Teenindajad vajavad veel pisut väljaõpet ja kogemust, aga kuna vaade sealt ülevalt on niivõrd magnifitseeriv ja õhustik lihtsalt kuidagi väga lahe, siis ma olen vist valmis kõikidest pisematest viperustest mööda vaatama =)

Bono Caffe Latte Take & GO tooted Cappucino ja Espresso - pigem peaks nende nimetus olema küll "shake and go" ;)
Mõnna maitsega ja suvisel ajal on eriti cool see, et neid tulebki tarbida niimoodi otse külmikust võetuna. Ja topside disain on ka änksa.

Kiek in de Köki uued täiustatud bastionikäigud ja sealne ekskursioon minevikku ja tulevikku. Kuna mina aastake tagasi juba bastionikäikudes endis olin käinud (siis, kui seal olidki vaid müürid ja mõned torud ja ei midagi muud), paelus mind sel korral rohkem hoopis tulevikku kujutav osa. Aga ma ei räägi ette, mis seal maa all toimub ja mida näidatakse. Lihtsalt ütlen, et saab olema igati põnevalt veedetud tunnike, soovitan!

Narva linnuse laskeavadest avanev vaade ja ujuvad saared - tegime geni.com saidi abil avastatud ja Ameerikast külla lennutunud sugulase soovil päevase väljasõidu Narva. Ega seal eriti suurt midagi vaadata polnud ja need vähesedki kohad, mida turistidele vaatamisväärsustena pakutakse (Pime aed, linnusemüürid, raekoda), mind väga ei köitnudki, aga vahetult enne Tallinna tagasipöördumist käisime minu järjepideval õhutusel neid va ujuvaid saari kaemas. Ja vot see oli küll väga kihvt, eriti kohalike kalastajate ja bemmivendade sekka infiltreerumine =)
Linnus iseenesest jättis suht külmaks, meeldis aga sealt ülevalt laskeavadest Ivangorodi müüri piiluda. Oleksin väga-väga tahtnud sellesse linna ka minna, sest sealsed piiriäärsed majakesed tundusid esindavat sellist "mõnusat külaelu", kuigi kaasasolnud sugulased teadsid rääkida, et seal olevat tegelikult ikka väga kole. Vähemalt kunagi olnud. Aga nohh, oma silm on kuningas, nii et ma siiski eelistaksin seal ise oma jalaga ringi tatsuda enne, kui otsustan.

Ja Olde Hansa meeldib mulle ka jätkuvalt. Mind isegi ei morjenda niiväga asjaolu, et sealsed toidud pole kohapeal valmistatud, vaid tulevad suurte anumate sees kusagilt suurest köögist. Maitsev on. Ja teenindus teeb silmad ette pea kõikidele muudele kohtadele, kus olen käinud.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

oi oi.. kui sa oleks London Townis siis oleks su lemmik koht Aqua mis on ka katusel ja vaatab ule Londoni :) Meie uks lemmik kohtades.. Mega terrassid ja mega vaated ja mega koik koik :) Tule Kulla :) X

Carry ütles ...

Asja võlu polegi minu jaoks niivõrd katustes kuivõrd selles seletamatus miskis. Näiteks Radissoni terrass ei meeldi mulle üldse ja Vertigo oma ka mitte. Viimases pidime ka näiteks paar päeva tagasi oma roogasid poolteist tundi ootama. Ette meid sellisest ooteaja pikale venimise võimalikkusest ei teavitatud ja kui me pärast tunni aja möödumist näljaste nägude ja pahupidi silmadega selgitust nõudsime, ütles baarman ülbelt, et aga meil on vot nii populaarne koht, et toiduga lähebki enamasti aega (nagu hallooo-oo??! kui ma tellin salati ja suure koguse sushit ja kell on pool kaheksa, siis ma väga suure tõenäosusega tulin õhtust sööma ja olen suure tõenäosusega näljane, seega oleks olnud kena kasvõi kuidagi vihjata, et ma ei pruugi oma juba tol hetkel tapvale näljatundele niipea leevendust leida). Küsimuse peale, et kui populaarsed nad siis täna on, vastas ta, et näete isegi - siin on veel inimesi, seega võibolla kaks-kolm tundi isegi.

Nagu ...??!!?

Kommentaar minu (samuti näljaselt) kaaslaselt: "Kui nad nende sushidega ükskord siia jõuavad, siis on neile endile parem, kui nad sinna sisse rahusteid on pannud."

=D

Otse loomulikult me edaspidi väldime seda kohta. Sest meid kui kliente ilmselgelt ei hinnatud.
Kuidas on võimalik, et Komeedi kohvikus, nii alumisel kui ülemisel, terrassiosal, saabuvad road alati poole tunni jooksul, ükskõik, kui tuubil täis nad ei oleks? Nemad on ju ka populaarsed. Hell, kui mingi koht on NII populaarne, et toitude ootejärjekord on kaks-kolm tundi, siis minu õnnistatud järeldus oleks palgata veel üks kokk, kasvõi osaajaga vmt. Neid peaks nagu praegu paar tükki saada ka olema tööjõuturul...

Sven David ütles ...

I was able to discern that much of this post was related to places we visited when I was out there in late June 2010 :)

Carry ütles ...

Yep yep ;)

Happy times!